Kościuszkowcy z Niepublicznego Technikum im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowcu Św., zrealizowali zadanie publiczne pt.,,Kurs przetrwania dla klas wojskowych Szkół ZDZ”, dofinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W kursie uczestniczyło 20 uczniów klas II,III, IV i I OPW mundurowych.
Projekt miał charakter edukacyjny i obejmował szereg zadań m.in. rozwój i podniesienie poziomu wyszkolenia proobronnego, tworzenia warunków umożliwiających edukację tak przydatnej w służbie wojskowej. Udział uczniów w projekcie był idealnym początkiem do zdobywania i szlifowania swoich umiejętności, pogłębiania wiedzy o funkcjonowaniu służb mundurowych, rozwijania i realizowania własnych pasji.
Cele, które postawione były przed uczniami zostały zrealizowane, kurs przetrwania zorganizowany w formie survivalu, jak przetrwać w trudnych warunkach na terenie miejscowości Piekło okazał się strzałem w dziesiątkę.
Zakończyły się również zajęcia z instruktorem z samoobrony, taktyka i technika interwencji na których dziewczyny na równo z chłopakami świetnie dawały radę. Warsztaty z pierwszej pomocy, były ważnym zadaniem w tym projekcie, choć wszyscy znają podstawy, to strach i stres często ich blokuje. Każdy z uczniów miał okazję wypróbować i przypomnieć sobie jak należy to robić. Zrozumieli, że najważniejszym jest próbować a nie stać i przyglądać się biernie, gdzie liczą się sekundy.
Zadanie zostało zrealizowane. Podczas trwania projektu uczniowie poznali się lepiej, był to czas na zintegrowanie się, mogli pomagać sobie w trudnych sytuacjach i nauczyli się pracy w grupie, odpowiedzialności, pracowitości, a przede wszystkim stawiali czoła nowym wyzwaniom.

Grażyna Marchwiany

 

bann opw