,,Kościuszkowcy” ZDZ kwestowali w WOŚP

 

 


Dzień 13 stycznia 27. Finału był jak zawsze dniem pełnym optymizmu i radości. W tym wielkim wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszych kościuszkowców klas wojskowych z Technikum im. Tadeusza Kościuszki ZDZ w Ostrowcu Św. Wolontariuszy przywitał trochę pochmurny i mroźny poranek. Z wielkim poczuciem obowiązku od wczesnych godzin rannych na ulice Ostrowca wyszli wolontariusze, aby zagrać podczas XXVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a cel był szczytny. Tematem przewodnim było ,,Pomaganie jest dziecinnie proste”. Orkiestra gra dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Kupując taki sprzęt fundacja ma możliwość po raz kolejny podnieść poziom opieki nad chorymi dziećmi w Polsce.
Nasi ,,kościuszkowcy’’ pełni pozytywnego nastawienia, chętnie biorą udział w takich akcjach i bez względu na pogodę kwestują na ulicach miasta. Zaangażowały się również ich całe rodziny. W sztabie na wolontariuszy czekała gorąca herbata, kawa i gorący posiłek. Natomiast o bezpieczeństwo tradycyjnie dbali policjanci i strażnicy miejscy. Choć w godzinach dopołudniowych można było zaobserwować pustki na mieście, to jednak wolontariusze świetnie sobie radzili i zapełniali puszki. Mimo że po raz pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę niehandlową, to wolontariusze nie narzekali na brak pieniędzy w puszkach. Ludzie byli bardzo hojni, sami podchodzili i wrzucali pieniądze- mówili ,,kościuszkowcy”. Siłą rzeczy w tym roku kwestowanie musiało skupić się na okolicach kościołów, czyli tam, gdzie ludzi było najwięcej. Uczestnicząc w wielkim graniu, które udzielało się każdemu, w takich chwilach nikt nie pozostawał obojętny i chętnie wrzucał mniejszą lub większą kwotę. Kwestując z puszką w ręku uczniowie chcieli dołożyć swoją cegiełkę by ratować życie najmłodszych a jednocześnie przysłużyć się do zakupu sprzętu specjalistycznego dla szpitali dziecięcych. Zaangażowani w pomoc nasi uczniowie chcą pomagać i rozumieją ich potrzeby. 13 stycznia 2019 r. był także dniem, w którym troska o dzieci była na ustach wszystkich. Mamy nadzieję, że jak zawsze finał WOŚP skłaniać będzie ostrowczan do wspólnego bycia ze sobą, odsuwając choć na moment wszelkiego rodzaju troski. Każdego roku można wskazać wymierne wartości, jakie ta orkiestra przynosi dla społeczeństwa dzięki dobroci serca tych, którzy grają i kwestują, aby polepszyć ich los.
O godzinie 20.00 na ostrowieckim rynku odbył się happening pt. "Światełko do Nieba" który zakończył kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej jednej chwili wierzymy w to, że jesteśmy bardzo widoczni. Tradycyjnie już od 27 lat podczas finału nastąpiło wysłanie w stronę nieba - Dobrych Aniołów, światełka w postaci zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni w podziękowaniu wszystkim ludziom dobrej woli o wspaniałych sercach, którzy przyczynili się do wielkiego grania dokładając swoją cegiełkę.
Mamy nadzieję i wierzymy w to, że siła Orkiestry, a także nasze niezwykłe starania z zebranych pieniędzy, przyniosą konkretny efekt, o którym będziemy mogli mówić przed kolejnym 28. Finałem.
Dziękujemy wszystkim ,,kościuszkowcom”, o wspaniałych sercach, którzy kwestowali na rzecz małych dzieci.
Grażyna Marchwiany

Ferie zimowe u ,,Kościuszkowców" tuż, tuż

 


Drogi uczniu, ferie zimowe są po to, żebyś odpoczywał, bawił się, rozwijał swoje zainteresowania, na które w okresie nauki może brakować Ci czasu.
Życzymy wszystkim uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.
Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Życzy dyrekcja, nauczyciele, pracownicy sekretariatu


Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:
bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież;
pamiętajcie o telefonach alarmowych - europejski numer alarmowy: 112;
myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;
przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
używajcie kasków chroniących głowę - na nartach, łyżwach, na rowerze.

Grażyna Marchwiany

 

Ciekawa alternatywa zawodowa dla dorosłych technik weterynarii w Centrum Weterynarii i Pielęgnacji Zwierząt w Policealnej Szkole dla Dorosłych

Poznaj i odkryj stary zawód na nowo. Poznaj technika weterynarii w ZDZ


Jeśli nie jesteś zainteresowany studiowaniem, ale chcesz się dalej kształcić, zdobywać wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną, mieć fach w ręku
- to miejsce jest dla Ciebie.
Bez egzaminów wstępnych.
Darmowy, przyszłościowy kierunek!
Wartościowy zawód.
Przyjazna atmosfera nauczania.
Lubisz zwierzęta i chciałbyś z nimi pracować? W takim razie ten zawód jest właśnie dla Ciebie. Nieważne czy mieszkasz na wsi czy w dużym mieście, wachlarz możliwości zatrudnienia po tym kierunku jest na tyle duży, że w każdym z tych miejsc możesz znaleźć coś dla siebie.
Czy wiesz, że Ty też możesz dołączyć do tego pożądanego grona?
Możesz szybko zdobyć zawód i zasilić personel weterynaryjny nawet bez matury, bez studiów wyższych i bez zbędnych egzaminów kwalifikacyjnych.
A to wszystko zaledwie w dwa lata. Jak to zrobić?
To nic trudnego. Wystarczy, że zapiszesz się do szkoły policealnej.
W trakcie 4 semestrów w systemie zaocznym (średnio dwa weekendy w miesiącu) zdobędziesz niezbędne kwalifikacje i potwierdzisz je uzyskując pozytywny wynik na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
Przyznaj, że taka droga jest do pokonania. Tym bardziej, że na mecie czeka na Ciebie tytuł zawodowy technika weterynarii i prawo do wykonywania zawodu, w ciągle rozwijającej się branży, jaką jest weterynaria.

Czy technik weterynarii jest zawodem dla mnie?
Technik Weterynarii to zawód dla osób, które kochają zwierzęta oraz lubią się nimi opiekować. Niemniej jednak należy mieć na uwadze fakt, iż jest to praca bardzo odpowiedzialna, wymagająca dokładności, sumienności, umiejętności szybkiego podejmowania decyzji oraz przede wszystkim odpowiedniego podejścia do zwierząt. Centrum weterynarii nie tylko umożliwia realizację marzeń, ale również właściwie przygotowuje do wykonywania zawodu, zarówno w lecznicach dla zwierząt, organach inspekcji weterynaryjnej, jak i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Jakie umiejętności zdobędę w toku nauczania?
Szkoła Policealna dla Dorosłych oferująca kierunek technik weterynarii umożliwia nabycie umiejętności z zakresu m.in. udzielania pierwszej pomocy zwierzętom, odbierania porodu, leczenia dolegliwości żołądkowo-jelitowych, anatomii i fizjologii zwierzaków, hodowli zwierząt oraz rozpoznawania chorób zakaźnych i pasożytniczych. Dodatkowo absolwent technikum weterynarii może asystować przy zabiegach chirurgicznych. Weterynarz dysponuje wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają mu na pełnoprawne wykonywanie zawodu.

Dlaczego Centrum Weterynarii ZDZ w Ostrowcu Świętokrzyskim ?
Nasza szkoła oferuje zdobycie zawodu technik weterynarii.
Aby ułatwić to zadanie, naszym słuchaczom, zapewniamy najlepszą kadrę pedagogiczną składającą się ze specjalistów z zakresu techniki weterynaryjnej oraz zoologii, organizujemy dodatkowe kursy strzyżenia psów, pierwszej pomocy weterynaryjnej i tresury psów.
Doświadczeni weterynarze przekazują nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem. Pozwala to na bliższe zapoznanie się z przyszłym stanowiskiem pracy technika weterynarii.

Jak zostać technikiem weterynarii ?
Tytuł technika weterynarii możesz uzyskać podejmując naukę w Niepublicznej Szkole Policealnej dla Dorosłych ZDZ w Ostrowcu Św. ul. Kilińskiego 49, gdzie stworzyliśmy profesjonalne Centrum Weterynarii i Pielęgnacji Zwierząt – mówi Dyrektor Szkoły Izabela Pustuła.
Edukacja trwa 2 lata (4 semestry) i kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym przeprowadzanym w siedzibie szkoły, gdyż jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym. Słuchacze uzyskują dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik weterynarii. Szkoła kładzie duży nacisk na zajęcia praktyczne. To właśnie dzięki nim poznasz tajniki tej profesji, jak również udoskonalisz swoje umiejętności i zdobędziesz cenne doświadczenie.
Czego uczysz się na zajęciach?
• wykonywania czynności pomocniczych dotyczących diagnozowania, profilaktyki i leczenia chorób zwierząt;
• wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i zootechnicznych u zwierząt;
• wykonywania czynności pomocniczych z zakresu zapewniania bezpieczeństwa żywnościowego oraz czynności pomocniczych w zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt;
• prowadzenia chowu i hodowli zwierząt gospodarskich i towarzyszących oraz wykonywania zabiegów inseminacji wybranych gatunków zwierząt;
• wykonywania czynności pomocniczych w trakcie prowadzenia badań przedubojowych zwierząt oraz w poubojowym badaniu mięsa.
Co po szkole?

Technik weterynarii znajdzie zatrudnienie w gospodarstwach hodowlanych, stadninach koni, przychodniach weterynaryjnych, laboratoriach analitycznych a także firmach produkujących pasze i dodatki do pasz, ogrodach zoologicznych, schroniskach, firmach zajmujących się pielęgnacją zwierząt, zakładach przetwórstwa mięsnego, zakładach inspekcji weterynaryjnej,
inspektoratach weterynaryjnych. Zdobyte wykształcenie umożliwi Ci również samodzielne prowadzenie gospodarstwa rolniczego lub zatrudnienie w firmach związanych z agrobiznesem.
Jakich nabywasz kwalifikacji?
Prowadzenie chowu i inseminacji zwierząt - egzamin odbywa się pod koniec III semestru
Wykonywanie czynności pomocniczych z zakresu realizacji usług weterynaryjnych oraz kontroli i nadzoru weterynaryjnego - egzamin odbywa się pod koniec IV semestru.

Atuty kierunku weterynaria:
Wysoki poziom nauczania zapewniony przez lekarzy weterynarii i zootechników poparty bardzo dobrymi wynikami egzaminów zewnętrznych. Nabyte w toku kształcenia umiejętności praktyczne przygotowują słuchaczy do uzyskania dyplomu potwierdzające kwalifikacje
w zawodzie technik weterynarii. Zajęcia praktyczne prowadzone w gabinecie weterynaryjnym.

Jest to idealny kierunek dla ludzi kochających zwierzęta, który daje możliwość asystowania lekarzowi weterynarii przy zabiegach leczniczych, diagnozowaniu, przeprowadzaniu i analizowaniu badań. Technik weterynarii może udzielać pierwszej pomocy schorowanym psiakom, kotom, a także zwierzętom hodowlanym. Absolwent jest przygotowany
do prowadzenia hodowli, pielęgnowania małych i dużych zwierząt.
To właśnie miłość do zwierząt pokazuje, ile w nas człowieka.

Absolwent Szkoły Policealnej dla Dorosłych po ukończeniu nauki otrzymuje:

• Państwowe świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej dla Dorosłych
• Świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe (po pozytywnym złożeniu egzaminu)
• Dyplom w zawodzie Technik Weterynarii wraz z suplementem w języku polskim
i angielskim (po pozytywnym złożeniu egzaminu)
Zapisując się do szkoły, nic nie tracisz a możesz wiele zyskać!
Najważniejsze jest to, że jeżeli chcesz zdobyć dobry zawód, związany z opieką nad zwierzętami, to technik weterynarii jest kierunkiem dla Ciebie.

Dołącz do nas. Połącz pasję z dochodową pracą.
Perspektywy zatrudnienia są ogromne.
Etaty czekają.


Informacje i zapisy Niepubliczna Szkoła Policealna dla Dorosłych ZDZ - Centrum Weterynarii
i Pielęgnacji Zwierząt Ostrowiec Św., ul. Kilińskiego 49, tel. 41 265-38-83, kom. 607 128 325,
szczegóły na stronie: ostrowiec.zdz.kielce.pl i na facebook : Szkoły ZDZ w Ostrowcu Św.
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grażyna Marchwiany

 

,,Kościuszkowcy” rozpoczęli egzaminy zawodowe.


Rozpoczęły się już egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie technik logistyk w Technikum im. Tadeusza Kościuszki ZDZ, terapeuta zajęciowy, technik weterynarii, technik usług kosmetycznych w Szkołach Policealnych i Szkołach Policealnych dla Dorosłych w sesji styczeń-luty 2019r. Egzamin zawodowy, czyli egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, jest ‎formą oceny poziomu opanowania ‎przez ucznia, słuchacza, wiadomości i umiejętności z zakresu ‎jednej kwalifikacji wyodrębnionej w ‎zawodzie. Zdający przystępują do egzaminów w części pisemnej i części praktycznej. Dla wielu z uczniów egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie są ważniejsze niż matura ,,kościuszkowcy” przystąpili, do egzaminów, gdyż są one przepustką do zdobycia wybranego zawodu.
Dla młodych ludzi to ważny sprawdzian wiadomości teoretycznych oraz umiejętności praktycznych. Mimo stresu, jaki zazwyczaj towarzyszy egzaminom, atmosfera była przyjazna i miła. Dla nie których z uczniów i słuchaczy był to prosty test, a dla pozostałych dość trudny, zdania były podzielone.
Wszystko okaże się wkrótce.
Mimo to, wierzymy, że dla większości uczniów praca i wysiłek, który włożyli w przygotowanie się do tych egzaminów, zwieńczony będzie sukcesem w postaci zaświadczenia potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Grażyna Marchwiany

Życzenia świąteczne

 


 

Drodzy uczniowie i słuchacze

Święta pukają już do naszych domów.
Pachnie pierniczkami, suszonymi śliwkami i grzybami.
Zagonieni załatwiamy ostatnie zakupy, pakujemy wyszukane prezenty.
A przecież najpiękniejszym prezentem, jaki możemy podarować bliskim na święta jest czas,
który z nimi spędzimy.
Czas rozmowy, miłości, spokoju i bezpieczeństwa.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim naszym uczniom i ich rodzinom dużo czasu wspólnie spędzonych.
Cieszcie się każdą wspólną chwilą.
Niech miłość zagości w Waszych sercach i domach!
Niech spełniają się marzenia w 2019 roku!
życzą:
Dyrekcja oraz pracownicy Szkół ZDZ w Ostrowcu Św.