Uroczystości obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, obchodzone są w całym kraju. Jak co roku w obchodach wzięli udział uczniowie klas mundurowych z Technikum im. Tadeusza Kościuszki ZDZ w Ostrowcu Św. Ze strony uczniów był to akt wdzięczności, powinności i postawy patriotycznej wobec bohaterów. W intencji Ojczyzny oraz żołnierzy Armii Krajowej, poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim, została odprawiona Msza św. w kolegiacie św. Michała Archanioła.
Po Mszy, zgromadzeni goście, delegacje i mieszkańcy Ostrowca przeszli pod pomnik żołnierzy Armii Krajowej, gdzie nastąpiła dalsza część oficjalna obchodów. Uczestnicy poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy płycie pomnika oddali hołd poległym powstańcom.
Delegacja uczniów klas mundurowych z Technikum z dumą i powagą złożyła wiązankę kwiatów i oddała hołd poległym powstańcom: Gabrysia Krajewska, Patrycja Kamińska, Oliwia Kapusta, Konrad Rega, Jan Pater i Patryk Karaś, a towarzyszyła uczniom Pani Barbara Figura.
Każdego roku uczniowie farmacji mundurowej oddają hołd bohaterom sierpnia 1944 roku. Cześć ich pamięci!!!

 G.M

 

bann opw