Odstatni dzwonek zabrzmiał w szkole w dniu 24 czerwca. Pożegnaliśmy kolejny bardzo ciężki i trudny ze względu na pandemię rok szkolny w Technikum im. Tadeusza Kościuszki ZDZ w Ostrowcu Św. Po dziesięciu mieszanych miesiącach wytężonej pracy zdalnej i normalnej na zajęciach w szkole, nastał ten jakże upragniony i oczekiwany - ostatni dzień roku szkolnego.


Zakończenie roku szkolnego w Technikum im. Tadeusza Kościuszki jak i w całej Polsce przebiegało inaczej niż zwykle. Ten rok 2021 jak i poprzedni był zaskakujący i wiele rzeczy zmieniło się w naszym codziennym życiu. Jednak na zakończeniu roku było uroczyście, uczniowie z kółka teatralnego ,,Kościuszkowców” , przygotowali program artystyczny, a nam wszystkim towarzyszyło dużo emocji i wzruszenia. Podczas uroczystości, która odbyła się w auli szkoły, dyrektor Izabela Pustuła w ciepłych słowach podsumowała miniony rok szkolny, a także osiągnięcia naszych uczniów.
Na forum szkoły stanęli najbardziej zasłużeni uczniowie z najlepszymi średnimi w szkole mimo zdalnego nauczania, znalazło się kilkunastu uczniów, którzy wyróżnili się w ciągu minionego roku niezwykłą sumiennością w zdobywaniu wiedzy, wzorowym zachowaniem i wysoką frekwencją. Świadectwo z czerwonym paskiem i największą średnią w szkole otrzymali uczniowie: Daniel Falecki- 5,33, Maciej Lisowski – 5,16 i Veronica Liwara- 5,16.
Z rąk pani dyrektor i wicedyrektor odebrali dyplomy, piękne albumy i nagrody rzeczowe. Nagrody również otrzymali uczniowie, którzy swoją ciężką pracą, poświęceniem i zaangażowaniem w życie społeczności szkolnej, poświęcali swój wolny czas, by promować szkołę. Uczestniczyli w akcjach i wydarzeniach kulturalnych, konkursach w wyjazdach z okazji świąt patriotycznych na terenie miasta, a przede wszystkim za wzorową postawę, w ten sposób zapracowali sobie na wyróżnienie i nagrody. W tym roku szkolnym uhonorowano 46 uczniów w tym całą ,,drużynę kościuszkowców”.
Ten rok szkolny był bardzo trudny, ale i pełen sukcesów!.
Sukcesem było otrzymanie przez szkołę zgody MON na utworzenie Certyfikowanej klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego jedynego w regionie.
W czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego nie brakowało więc uśmiechów i wzruszeń.
Cała społeczność szkoły z życzliwością pożegnała się na czas wakacji.
Życzymy Wam Drodzy uczniowie wspaniałego lata, miłych, bezpiecznych i udanych wakacji!
Wierzę, że nabierzecie nowych sił i zapału do pracy.
Do zobaczenia we wrześniu!

 G.M

 

bann opw