Maj nazywany jest miesiącem matur i tak tegoroczny maraton egzaminów rozpoczął się w całej Polsce. Jest to bardzo ważny egzamin, od którego zależy przyszłość uczniów. Abiturienci z Technikum im. Tadeusza Kościuszki ZDZ w Ostrowcu Św., w nietypowych warunkach z zachowaniem szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa przystąpili do egzaminów maturalnych.

Przed egzaminami w związku z pandemią koronawirusa, szkoły nie funkcjonowały w pełnym zakresie. A dodatkowe zabezpieczenia, konieczność zachowania reżimu sanitarnego był również dodatkowym stresem dla uczniów. Na przygotowanej odpowiednio sali z zachowaniem wszystkich środków ostrożności i bezpieczeństwa w maseczkach na twarzy miejsca zajęli absolwenci Technikum i słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Na pierwszy ogień poszedł język polski. Tuż przed egzaminem nastroje wśród uczniów były dobre pomimo tej nietypowej sytuacji. Niektórzy maturzyści sprawiali wrażenie zrelaksowanych i pozytywnie nastawionych, choć stres i trema na pewno była. Jednak zgodnie stwierdzili, że starają się zachować spokój i dostosować do zasad tak, by wszystko przebiegło bez zakłóceń. Ostatnie miesiące ich nauki wyglądały trochę inaczej niż poprzednie lata był to czas zupełnie inny i trudny dla nas wszystkich. A te cztery lata minęły jak jeden dzień, teraz nadszedł czas by wykazać się wiedzą i przelać ją na papier. Tegoroczni abiturienci mimo trudności związanej z nauką zdalną na pewno wykorzystają zdobytą wiedzę w sposób odpowiedni by uzyskać świadectwo maturalne.
Życzymy Wam, żebyście pomyślnie zdali egzaminy i dostali się na wymarzone i upragnione studia.
Nie bójcie się marzyć i nie zwlekajcie z realizacją marzeń! Sięgajcie po nie, realizujcie swoje pasje, doceniajcie zdrowie i dbajcie o nie, a - mierząc wysoko - cieszcie się z tego, co już osiągnęliście, na pewno my wszyscy cała kadra tego Wam życzy.
Wszystkim tradycyjnie życzymy połamania piór i jak najlepszych ocen.
Pamiętajcie, że jesteśmy z Wami i trzymamy za Was kciuki.

Powodzenia !!!
G.M

bann opw