Zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych w Technikum im. Tadeusza Kościuszki jak i w całej Polsce przebiegało inaczej niż zwykle. Ten rok 2021 jak i poprzedni był zaskakujący i wiele rzeczy zmieniło się w naszym codziennym życiu Zachowując dystans i wszelkie środki bezpieczeństwa, po kilkutygodniowej nauce na odległość i izolacji, nadszedł czas radosnych i wyczekiwanych spotkań z wychowawcą, koleżankami i kolegami ze szkolnej ławki.


Było przez chwilę wesoło i na krótko życie wróciło do murów szkoły, czego nam wszystkim przez ostatnie tygodnie brakowało. Zakończenie przybrało inną formę i nie pozwoliło na świętowanie takie jak zwykle, a uczniowie na twarzy musieli mieć maseczki ochronne. Pomimo reżimu sanitarnego było uroczyście, a nam wszystkim towarzyszyło dużo emocji i wzruszenia.
Dyrektor Szkoły Izabela Pustuła podsumowując minione cztery lata nauki, mówiła o edukacji, zawartych przyjaźniach, o miłych chwilach spędzonych w szkole, które były pełne niespodzianek i radości. Wkrótce opuścicie szkolne mury. Nie oznacza to rozłąki, ani zapomnienia o tych, którzy tu zostają: dyrekcji, pracownikach szkoły, troskliwych nauczycielach i wychowawcach, młodszych kolegach i koleżankach. Przecież to tutaj rodziły się wielkie Wasze odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Mam nadzieję, że wszystko to pozostanie w Waszej pamięci na całe życie.
Życzę Wam szerokiej drogi! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie też, że jej drzwi będą dla Was zawsze otwarte.
Do tych życzeń dołączyły się również Wicedyrektor Szkoły Małgorzata Bidzińska, wychowawczyni Barbara Figura, która ze wzruszeniem i w ciepłych słowach opisała każdego swojego ucznia, a na koniec głos zabrała sekretarz szkoły Grażyna Marchwiany, dziękując swoim ,,kościuszkowcom’’ z drużyny historycznej.
Również, ze wzruszeniem w imieniu uczniów dziękowała absolwentka Agata Sadłocha za wspólnie spędzone lata i opiekę. Przyszli maturzyści przekazując symboliczne wiązanki kwiatów dziękowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły za trud jaki włożyli w ich wychowanie, za cierpliwość i wyrozumiałość, za miłą i ciepłą atmosferę, za to że czuli się w niej bezpiecznie jak w domu.
Zakończenie roku szkolnego to uroczystość, podczas których uczniowie otrzymali świadectwa, a najlepsi wyróżnienia i nagrody.
Najlepszym uczniom Pani Dyrektor Izabela Pustuła wręczyła dyplomy, nagrody książkowe i akcesoria sportowe. Uczniów, którzy wyróżnili się w ciągu tych czterech lat niezwykłą sumiennością, zaangażowaniem poświęcając swój wolny czas, by promować szkołę a także wyróżniali się na tle społeczności szkolnej i lokalnego społeczeństwa było wielu, wszyscy zostali wyróżnieni i nagrodzeni.
Możemy im tylko życzyć wiele szczęścia w dorosłym życiu, podejmowania mądrych i słusznych decyzji.
Wierzę, że nabiorą sił i zapału do pracy by podjąć nowe wyzwania.
Życzymy Wam Drodzy Uczniowie, wspaniałych przygód i spotkań z ciekawymi ludźmi. Powodzenia na maturze.
jeszcze tylko jedno …..
,,..Przed Wami nadzieje, niepokoje, niepewność,
mozolne szukanie drogi i prawdy życia.
Znaki zapytania na różnych drogach,
na krzyżujących się niekiedy ścieżkach.

Każdy z Was współtworzył tę szkołę,
sprawił, że jest ona właśnie taka a nie inna.
Każdy zostawia tu kawałek siebie. Zawsze pamiętaj o tym…”

G.M

bann opw