Poznaj i odkryj stary zawód na nowo. Poznaj technika weterynarii w ZDZ


Jeśli nie jesteś zainteresowany studiowaniem, ale chcesz się dalej kształcić, zdobywać wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną, mieć fach w ręku
- to miejsce jest dla Ciebie.
Bez egzaminów wstępnych.
Darmowy, przyszłościowy kierunek!
Wartościowy zawód.
Przyjazna atmosfera nauczania.
Lubisz zwierzęta i chciałbyś z nimi pracować? W takim razie ten zawód jest właśnie dla Ciebie. Nieważne czy mieszkasz na wsi czy w dużym mieście, wachlarz możliwości zatrudnienia po tym kierunku jest na tyle duży, że w każdym z tych miejsc możesz znaleźć coś dla siebie.
Czy wiesz, że Ty też możesz dołączyć do tego pożądanego grona?
Możesz szybko zdobyć zawód i zasilić personel weterynaryjny nawet bez matury, bez studiów wyższych i bez zbędnych egzaminów kwalifikacyjnych.
A to wszystko zaledwie w dwa lata. Jak to zrobić?
To nic trudnego. Wystarczy, że zapiszesz się do szkoły policealnej.
W trakcie 4 semestrów w systemie zaocznym (średnio dwa weekendy w miesiącu) zdobędziesz niezbędne kwalifikacje i potwierdzisz je uzyskując pozytywny wynik na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
Przyznaj, że taka droga jest do pokonania. Tym bardziej, że na mecie czeka na Ciebie tytuł zawodowy technika weterynarii i prawo do wykonywania zawodu, w ciągle rozwijającej się branży, jaką jest weterynaria.

Czy technik weterynarii jest zawodem dla mnie?
Technik Weterynarii to zawód dla osób, które kochają zwierzęta oraz lubią się nimi opiekować. Niemniej jednak należy mieć na uwadze fakt, iż jest to praca bardzo odpowiedzialna, wymagająca dokładności, sumienności, umiejętności szybkiego podejmowania decyzji oraz przede wszystkim odpowiedniego podejścia do zwierząt. Centrum weterynarii nie tylko umożliwia realizację marzeń, ale również właściwie przygotowuje do wykonywania zawodu, zarówno w lecznicach dla zwierząt, organach inspekcji weterynaryjnej, jak i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Jakie umiejętności zdobędę w toku nauczania?
Szkoła Policealna dla Dorosłych oferująca kierunek technik weterynarii umożliwia nabycie umiejętności z zakresu m.in. udzielania pierwszej pomocy zwierzętom, odbierania porodu, leczenia dolegliwości żołądkowo-jelitowych, anatomii i fizjologii zwierzaków, hodowli zwierząt oraz rozpoznawania chorób zakaźnych i pasożytniczych. Dodatkowo absolwent technikum weterynarii może asystować przy zabiegach chirurgicznych. Weterynarz dysponuje wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają mu na pełnoprawne wykonywanie zawodu.

Dlaczego Centrum Weterynarii ZDZ w Ostrowcu Świętokrzyskim ?
Nasza szkoła oferuje zdobycie zawodu technik weterynarii.
Aby ułatwić to zadanie, naszym słuchaczom, zapewniamy najlepszą kadrę pedagogiczną składającą się ze specjalistów z zakresu techniki weterynaryjnej oraz zoologii, organizujemy dodatkowe kursy strzyżenia psów, pierwszej pomocy weterynaryjnej i tresury psów.
Doświadczeni weterynarze przekazują nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem. Pozwala to na bliższe zapoznanie się z przyszłym stanowiskiem pracy technika weterynarii.

Jak zostać technikiem weterynarii ?
Tytuł technika weterynarii możesz uzyskać podejmując naukę w Niepublicznej Szkole Policealnej dla Dorosłych ZDZ w Ostrowcu Św. ul. Kilińskiego 49, gdzie stworzyliśmy profesjonalne Centrum Weterynarii i Pielęgnacji Zwierząt – mówi Dyrektor Szkoły Izabela Pustuła.
Edukacja trwa 2 lata (4 semestry) i kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym przeprowadzanym w siedzibie szkoły, gdyż jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym. Słuchacze uzyskują dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik weterynarii. Szkoła kładzie duży nacisk na zajęcia praktyczne. To właśnie dzięki nim poznasz tajniki tej profesji, jak również udoskonalisz swoje umiejętności i zdobędziesz cenne doświadczenie.
Czego uczysz się na zajęciach?
• wykonywania czynności pomocniczych dotyczących diagnozowania, profilaktyki i leczenia chorób zwierząt;
• wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i zootechnicznych u zwierząt;
• wykonywania czynności pomocniczych z zakresu zapewniania bezpieczeństwa żywnościowego oraz czynności pomocniczych w zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt;
• prowadzenia chowu i hodowli zwierząt gospodarskich i towarzyszących oraz wykonywania zabiegów inseminacji wybranych gatunków zwierząt;
• wykonywania czynności pomocniczych w trakcie prowadzenia badań przedubojowych zwierząt oraz w poubojowym badaniu mięsa.
Co po szkole?

Technik weterynarii znajdzie zatrudnienie w gospodarstwach hodowlanych, stadninach koni, przychodniach weterynaryjnych, laboratoriach analitycznych a także firmach produkujących pasze i dodatki do pasz, ogrodach zoologicznych, schroniskach, firmach zajmujących się pielęgnacją zwierząt, zakładach przetwórstwa mięsnego, zakładach inspekcji weterynaryjnej,
inspektoratach weterynaryjnych. Zdobyte wykształcenie umożliwi Ci również samodzielne prowadzenie gospodarstwa rolniczego lub zatrudnienie w firmach związanych z agrobiznesem.
Jakich nabywasz kwalifikacji?
Prowadzenie chowu i inseminacji zwierząt - egzamin odbywa się pod koniec III semestru
Wykonywanie czynności pomocniczych z zakresu realizacji usług weterynaryjnych oraz kontroli i nadzoru weterynaryjnego - egzamin odbywa się pod koniec IV semestru.

Atuty kierunku weterynaria:
Wysoki poziom nauczania zapewniony przez lekarzy weterynarii i zootechników poparty bardzo dobrymi wynikami egzaminów zewnętrznych. Nabyte w toku kształcenia umiejętności praktyczne przygotowują słuchaczy do uzyskania dyplomu potwierdzające kwalifikacje
w zawodzie technik weterynarii. Zajęcia praktyczne prowadzone w gabinecie weterynaryjnym.

Jest to idealny kierunek dla ludzi kochających zwierzęta, który daje możliwość asystowania lekarzowi weterynarii przy zabiegach leczniczych, diagnozowaniu, przeprowadzaniu i analizowaniu badań. Technik weterynarii może udzielać pierwszej pomocy schorowanym psiakom, kotom, a także zwierzętom hodowlanym. Absolwent jest przygotowany
do prowadzenia hodowli, pielęgnowania małych i dużych zwierząt.
To właśnie miłość do zwierząt pokazuje, ile w nas człowieka.

Absolwent Szkoły Policealnej dla Dorosłych po ukończeniu nauki otrzymuje:

• Państwowe świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej dla Dorosłych
• Świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe (po pozytywnym złożeniu egzaminu)
• Dyplom w zawodzie Technik Weterynarii wraz z suplementem w języku polskim
i angielskim (po pozytywnym złożeniu egzaminu)
Zapisując się do szkoły, nic nie tracisz a możesz wiele zyskać!
Najważniejsze jest to, że jeżeli chcesz zdobyć dobry zawód, związany z opieką nad zwierzętami, to technik weterynarii jest kierunkiem dla Ciebie.

Dołącz do nas. Połącz pasję z dochodową pracą.
Perspektywy zatrudnienia są ogromne.
Etaty czekają.


Informacje i zapisy Niepubliczna Szkoła Policealna dla Dorosłych ZDZ - Centrum Weterynarii
i Pielęgnacji Zwierząt Ostrowiec Św., ul. Kilińskiego 49, tel. 41 265-38-83, kom. 607 128 325,
szczegóły na stronie: ostrowiec.zdz.kielce.pl i na facebook : Szkoły ZDZ w Ostrowcu Św.
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grażyna Marchwiany