Jeśli interesujesz się tematyką  pielęgnacji urody, chcesz poznać nowoczesne trendy kosmetyczne, a może masz zdolności manualne i znasz różne triki makijażowe, dzięki którym zawsze wyglądasz doskonale? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, powinnaś zainteresować się karierą w branży kosmetycznej. Zainteresuj się  czym zajmuje się technik usług kosmetycznych i czy warto nim zostać.

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych dokonuje właściwej diagnozy kosmetycznej pacjenta, dobiera odpowiednią pielęgnację i wykonuje zabiegi lecznicze bądź upiększające. Dzięki posiadanej wiedzy oraz umiejętnościom potrafi radzić sobie z różnymi problemami skórnymi klientów. Stosowane zabiegi dla twarzy i ciała sprawiają,  że ich skóra zyskuje zdrowy i naturalny wygląd. W tym zawodzie ważna jest zarówno wiedza z dziedziny dermatologii, jak i umiejętności interpersonalne. Technik usług kosmetycznych to  zawód przyszłości, który daje dużą satysfakcję, wynikającą  z możliwości niesienia pomocy innym. Z drugiej jednak strony nie jest zawodem łatwym i wiąże się z koniecznością ciągłego poszerzania swojej wiedzy i rozwijania umiejętności. Wymaga nieustannego śledzenia najnowszych trendów w medycynie estetycznej, kosmetykach czy technologii wykorzystywanych w zabiegach pielęgnacyjnych.

Czy warto zostać technikiem usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych, w zależności od wyboru ścieżki kariery może więc doskonalić swoje umiejętności nie tylko w kosmetyce ogólnej, czyli wykonywać zabiegi pielęgnacyjne na twarz oraz ciało, ale również specjalizować się w innych dziedzinach. Może zajmować się pielęgnacją stóp (podologia), stylizacją paznokci, wizażem (makijażem, doczepianiem rzęs, charakteryzacją) bądź wykonywać zabiegi odnowy biologicznej.

Wykwalifikowani technicy usług kosmetycznych podejmują pracę w gabinetach kosmetycznych, SPA, wysokiej klasy hotelach oferujących zabiegi pielęgnacyjne, firmach oraz laboratoriach kosmetycznych, a także studiach paznokci i wizażu. Często otwierają również własne gabinety kosmetyczne Jak widać, mamy tutaj do czynienia z zawodem, który daje szeroki wachlarz możliwości pracy oraz rozwoju.

Jak zostać technikiem usług kosmetycznych?

Tytuł technika usług kosmetycznych możesz uzyskać podejmując naukę w  Niepublicznej Szkole  Policealnej ZDZ w Ostrowcu Św. ul. Kilińskiego 49, gdzie stworzyliśmy profesjonalne Centrum Kosmetologii i Wizażu –mówi Dyrektor Szkoły Izabela Pustuła.

Edukacja trwa  2 lata  (4 semestry) i kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym przeprowadzanym w siedzibie szkoły, gdyż jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym. Słuchacze uzyskują dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik usług kosmetycznych. Posiadamy  pracownię kosmetyczną gdzie osoby mogą zdobywać wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. Pracownia wyposażona jest zgodnie z trendami w kształceniu, jest jak nowoczesny gabinet kosmetyczny. Szkoła kładzie  największy nacisk  na zajęcia praktyczne. To właśnie dzięki nim poznasz tajniki tej profesji, jak również udoskonalisz swoje umiejętności i zdobędziesz cenne doświadczenie. To sprawi z kolei, że twoje usługi będą profesjonalne, a Ty nie będziesz narzekać na brak klientów.

 W Centrum Kosmetologii i Wizażu  zostały stworzone idealne warunki do prowadzenia kształcenia na kierunku technik usług kosmetycznych oraz na licznych szkoleniach specjalistycznych w branży kosmetycznej. Placówka  posiada nowoczesną własną bazę dydaktyczną wyposażoną w profesjonalny sprzęt do nauki zawodu. Pracownia dysponuje niezbędnymi preparatami znanych na rynku  firm, akcesoriami i aparaturą wykorzystywanymi w salonie kosmetycznym, do których słuchacze mają bezpłatny dostęp. Wyposażenie to jest wykorzystywane podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, stóp i ciała.  Wysoki poziom nauczania poparty bardzo dobrymi wynikami egzaminów zewnętrznych. Nabyte w toku kształcenia umiejętności praktyczne przygotowują słuchaczy do uzyskania dyplomu potwierdzające kwalifikacje w zawodzie technik usług kosmetycznych.

Centrum organizuje również innowacyjne szkolenia dające dodatkowe uprawnienia, potwierdzone certyfikatami z zakresu stylizacji rzęs, paznokci, wykonywania makijażu, manicure, pedicure, wizażu z elementami charakteryzacji teatralnej i filmowej. Realizujemy projekty unijne  Zabiegi wykonywane są z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych.

Kierunki kształcenia oferowane w szkole dają możliwość zdobycia stabilnego zawodu i otwierają szerokie perspektywy na rynku pracy.

Zachęcamy  do nauki osoby, które chcą zdobyć zawód a  firmy kosmetyczne i makijażystów do współpracy..

Informacje i zapisy Niepubliczna Szkoła Policealna ZDZ - Centrum Kosmetologii  i Wizażu  Ostrowiec Św., ul. Kilińskiego 49, sekretariat  tel. 41 265-38-83,  kom. 607 128 325, www.ostrowiec.zdz.kielce.pl

 

bann opw